Pani Andrea - zespół jelita drażliwego
W wieku 16 lat zdiagnozowano u mnie zespół jelita drażliwego. Wypróbowałam wiele różnych preparatów i przeszłam tyle badań, że prawdopodobnie bym ich nawet nie zliczyła. W wieku 40 lat nauczyłam się już jakoś z tą chorobą funkcjonować i doszłam do wniosku, że w przypadku tego rodzaju chorób psychosomatycznych lepiej działają produkty naturalne niż chemiczne. Na produkt Penoxal natknęłam się w Internecie zupełnie przypadkowo, gdy szukałam pomocy w związku z pogarszającymi się problemami. .......... czytaj więcej
Zespół jelita drażliwego to zaburzenie układu trawiennego charakteryzujące się nawracającymi bólami brzucha, skurczami i nadmiarem gazów związanych z twardym stolcem (zaparcie) albo wodnistym stolcem (biegunka). Zespół ten uważa się za zaburzenia czynnościowe, powodujące, że jelita nie zachowują się normalnie, ale równocześnie nie wykazują żadnych widocznych objawów choroby czy uszkodzenia ściany jelit. Dla pacjentów jest to długotrwały stan, ale nie zagraża ich życiu.
Oprócz pozytywnego wpływu na mechanizmy obronne organizmu Penoxal pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu przewodu pokarmowego, co znajduje odzwierciedlenie w dobrej kondycji układu immunologicznego. Wspomaga optymalny stan mikroflory jelitowej. Pozytywnie wpływa też na wypróżnianie, co można wykorzystać również w leczeniu wielu chorób, podczas których dochodzi do uszkodzenia błony śluzowej jelita, a tym samym do zwiększenia ryzyka rozwoju poważniejszych chorób. Pozytywny wpływ Penoxalu na trawienie przejawia się dobrym funkcjonowaniem żołądka i układu trawiennego. Jest to zatem odpowiedni suplement stosowany w ogólnym leczeniu chorób gastroenterologicznych, co w swoim oświadczeniu o Penoxalu potwierdzają lek. med. Anna Galambošová, farmaceuta PharmDr. Tomáš Arndt oraz inni lekarze. O doświadczeniach osób używających Penoxal można dowiedzieć się więcej TUTAJ.
Zalecane dawkowanie podczas terapii gastroenterologicznej to 2 kapsułki dziennie przez okres 2 miesięcy
Objawy jelita drażliwego mogą się różnić. Najczęstsze to:
Większość osób z tym problemem przeżywa okresy, w których objawy są gorsze i okresy, w których następuje poprawa, albo nawet zupełnie znikają.
Leczenie zespołu jelita drażliwego koncentruje się na łagodzeniu objawów chorobowych, żeby nie ograniczały człowieka w jego życiu codziennym. Niedokuczliwe objawy można często łagodzić, panując nad stresem oraz zmienić dietę i styl życia.
Przyczyna dotąd nie jest znana i jak na razie nie są do dyspozycji skuteczne środki zapobiegawcze. Naukowcy przypuszczają, że na ten stan mają wpływ jak fizyczne, tak psychiczne problemy zdrowotne. Na zespół jelita drażliwego nie istnieje lekarstwo, stan ten jednak nie zagraża życiu, a objawy można złagodzić zabiegami dietetycznymi, medycznymi i psychologicznymi.
Głównym zadaniem układu immunologicznego jest ochrona organizmu przed groźbami z zewnątrz, które mogą doprowadzić do choroby. Nawet żywność, którą spożywamy, może przedstawiać zagrożenie dla układu immunologicznego.